Täienduskoolitusasutuse nimetus: ATELIER INTERNATIONAL DE MAQUILLAGE

1. ÕPPEKAVA NIMETUS: Vintage ajastu soengud

2. ÕPPEKAVARÜHM JA ÕPPEKAVA KOOSTAMISE ALUS
Alus õppekavarühm: juuksuritöö ja iluteenindus
Õppekava koostamise alus: juuksur, tase 4 (A.2.6)

3. EESMÄRK JA ÕPIVÄLJUNDID
Eesmärk: koolituse läbinu oskab teha naiselikke ja iseloomuga Vintage soenguid, mis inspireeritud silmapaistvatest ja aegumatutest stiiliikoonidest.

Õpiväljundid: koolituse lõpuks õppija:

1. valib  õiged vahendid ja viimistlustooted,  lähtudes eesmärgist;
2. oskab teostada erinevatele ajastutele omaseid soenguelemente;
3. oskab teha erinevaid ajastusoenguid ja neid viimistleda;
5. kasutab tööde teostamisel tervist säästvaid ergonoomilisi töövõttedid.

4. SIHTGRUPP JA ÕPPE ALUSTAMISE TINGIMUSED 
Sihtgrupp: iluteeninduse valdkonnas töötavad või tööd alustavad inimesed
Õppe alustamise tingimused: puuduvad

5. ÕPPE MAHT, ÕPPE ÜLESEHITUS, ÕPPEKESKKOND 

Õppe maht ja ülesehitus: : 8 akadeemilist tundi, millest teooriat 1 akadeemiline tund ja praktikat koolituskeskkonnas 7 akadeemilist tundi.

Õppekeskkond: Kool asub Pärnus, aadressil A.H.Tammsaare pst 41-M6 Pärnu, teisel korrusel. Üldpinna ligikaudne suurus 80 ruutmeetrit. Koolitusruumid jagunevad – koolituskeskus (max.12 õppekohta), fotostuudio, 1 kontoriruum, 1 laoruum, kööginurk, WC. Õpe toimub hea valgustusega peeglitega varustatud õppestuudios. Valgustust on võimalik ümber lülitada külmaks valguseks, kui soojaks valguseks. Erinevatele kõrgustele seadistatavad klienditoolid. Osalejatele on koolituskeskuse poolt tagatud kõik vahendid praktilise osa jaoks.

6. ÕPPEPROTSESSI KIRJELDUS, sh ÕPPE SISU, ÕPPEMEETODID

Kõik soenguelemendid ja soengud näidatakse ette ja koolitatav teeb läbi nukupeadel. Erinvead jaotused, VESILAINE: klassikaline volüümivaba vesilaine; klassikaline volüümiga; märg vesilaine, SUUR TUKK: täitega suur tukk; täiteta suur tukk, Victory Rolls e. võidurullid,  lisade kasutamine ja kinnitamine, soengu püsivaks muutmine, volüümi andmine lisajuustega, viimistlusvahendid. Koolituse esimeses pooles tehakse praktiliselt läbi soenguelemendid ning teises pooles õpitakse viimistlema neid soengutesse.

7. hindamine ehk õppe lõpetamise tingimused 

hindamismeetod hindamiskriteerium 
Praktiline töö: Õppija demonstreerib ajastutele omaste soenguelementide tegemist ja nende soengusse viimistelmist praktiliselt nukupeadelÕppija põhjendab töös kasutatavate toodete, vahendite ja võtete valikut, rakendab õpitud töövõtteid ning järgib tööohutuse ja hügieeninõudeid;

8. VÄLJASTATAVAD DOKUMENDID
Õpiväljundid omandanud ning hindamise läbinud õppijale väljastatakse tunnistus. Hindamisel mitteosalenud või hindamist mitteläbinud õppijale väljastatakse tõend koolitusel osalemise ja läbitud teemade kohta.

9. KOOLITAJA KVALIFIKATSIOON
Omab erialast haridust, töökogemust juuksurina ja songukoolitaja kogemust