Kuidas valida õiget tooni lauvärv?
Anname  mõned klassikalised näpunäited, et Sinu valiku tegemist pisut lihtsamaks muuta.

Oluline aspekt valiku juures on Su oma silmade värv! Lauvärv ei tohiks Su silmadega kokku sulanduda, vaid tooma Sinu enda silmavärvi veelgi rohkem esile. Lauvärve valides võid alati lähtuda silmaiirises olevatest värvidest või kasuta vastandvärve (värviring).

SINISED SILMAD-kõik sinakad toonid, vastavalt silmaiirise värvile. Vastandvärdid-kuldkollased, oraanžikad, virsiku toonid.
ROHELISED SILMAD– kõik rohekad toonid, vastavalt silmaiirise värvile. Vastandvärvid-lillakad toonid.
PRUUNID SILMAD– erinevad pruunid toonid, vastavalt silmaiirise värvile. Vastandvärvid-sinakad/lillakad toonid

Pärlmuttervärvid peegeldavad valgust tagasi ning seega on sügavuse lisamiseks mõistlikum lisada matti musta kui pärlmutter musta. Kui soovid sisenurka särama lüüa ja seda suurendada, lisa just sinna pärlmutrit. Tumedad toonid teevad silmad väiksemaks, aga heledad toovad silmad esile ja ei sobi seega väga suurtele silmadele.

MAKE-UP ATELIER PARIS kõrgepigmentatsiooniga lauvärvipaletid teevad silmajumestuse tegemise ime lihtsaks. Nimelt on paletis viis tooni, mis kõik omavahel harmoneeruvad-  seega ei ole kombinatsioone valides võimalik eksida! 

Kõige heledamat tooni kanna silma sisenurka ja kulmuluule, keskmiseid toone kasuta lau keskosal ning  kõige tumedama tooniga anna intensiivsus silma välisnurka.

Lihtsaim ja kiireim viis! Kanna heledamaid toone tervele liikuvale laule või tooni ainult koopajoont.

Muidugi võid alati kasutada ka pruunikaid/beežikaid toone, need sobivad kõigile;)