Fantaasia grimm “Maagiline Realism”

ATELIER stuudios toimus 05.04.2016 A.I.M Fantaasia Grimmi Koolitus.
Koolitus oli suunatud jumestajale, grimeerijale või huvilistele, kellel soov end loominguliselt täiendada.

Grimmikunstnik Sirle Teeäär sidus maagilise realismi grimmimaailmaga ning osalejate silme all koos nende abiga valmis müstiline ning kaunis kunstiteos koos tervikliku stilistikaga. Kasutati erinevaid võtteid ja uusi tehnikaid (airbrush).

Grimmikunstnik Sirle Teeäär mõtestab lahti teema:

Teema kui selline on mitmeti mõistetav…kuidas saab realism olla maagiline ja kuidas saab maagia olla reaalne…minu arvates sellel polegi konkreetset selgitust. Valisin oma teema kajastamisel värvideks musta ja valge…must ja valge tegelikult pole värvid, vaid heledus ja tumedus….maagia tume, reaalsus hele, aga kas on ikka nii…sama hästi võib olla tume reaalne ja hele vastupidiselt lummav ja maagiline. Nii ongi, et piirist üle astuda pole võimalik, sest piiri pole…kõik  reaalne on kujutlus meie füüsiliselt tajutavas maailmas ja maagia on fantaasia meie peas. Me ise loome reaalse ja maagilise maailma. Tänapäeva ühiskonnas on reaalsust  väga kerge kaotada tänu tehnikale, elada kusagil teises maailmas …elada maagilises maailmas, mis meid köidab, tõmbab, mida me ihaldame ja mis samas võib reaalsusest eemale viia ehk me ei tule toime füüsilise reaalsusega.

Maagilise realismi tähendus jääb igaühe enda sees mõtlemisaineks.

Sellel teisipäeval näitas Sirle oma ühte versiooni paljudest. Loodetavasti pärast koolitust on osalejate peas miljoneid ideid, mida just nemad oleksid teinud ja kuidas lahendanud, milliseid võtteid kasutanud. See ongi  koolituse eesmärk: ergutada loomiseks uusi tasandeid.

Kohtumiseni järgmisel korral.

GRIMM: Sirle Teeäär
FOTO: Photographer Ro Cki
MODELL: Elizabeth Alemaa

Add your thoughts

There are no comments, add yours